Utilitzem cookies de tercers per recollir informació sobre les seves visites i el seu ús de la nostra web. En cas de continuar navegant per aquesta web entendrem que accepta l'ús d'aquests dispositius. Més informació: Política de Cookies

Acceptar

    CAT
  • CAS

sèries professionals

Gran Premi Gaudí SPORT

 

El Gran Premi Gaudí SPORT són les sèries professionals de la Milla. Un any més es donaran cita els millors atletes del mig fons internacional que aplegaran un gran nombre de públic i serà retransmesa per Televisió de Catalunya (TV3).

La cursa transcorre pel mateix circuit que les milles populars, pels carrers que envolten el Temple de la Sagrada Família. Hi han participat els millors migfondistes de Catalunya, Espanya i del món com ara Marta Dominguez, Juan Carlos Higeuro, Edith Masai, William Tannuy, Belal Mansor, John Mayock, Natàlia Rodríguez o Solange Pereira.

Consulta els horaris de les sèries professionals.

 

Sèrie Categoria Edat Hora Classificació
12 Femenina Gran Premi Gaudí Sport 12.00 Classificació
13 Masculina Gran Premi Gaudí Sport 12.15 Classificació
   
Sèrie masculina
1. Carlos Alonso (AA Valdemoro Go fIT) Subcampió d'Espanya indoor en 3.000 metres (2016)
2. Adel Mechaal (New Balance) Campió d'Europa indoor en 3.000 metres (2017) 
3. Abedelaziz Merzougui (Atletismo Bikila) Campió d'Espanya outdoor en 3.000 metres obstacles (2016)
4. Marc Alcalá (FC Barcelona) Campió d'Espanya indoor en 1.500 metres (2017)
5. Khalid Oughzif (AA Catalunya) Campió de Catalunya en 3.000 metres (2014)
6. Llorenç Sales (AA Catalunya) Bronze al Campionat d'Espanya indoor en 1.500 metres (2017)
7. Artur Bossy (FC Barcelona) Campió de Catalunya indoor en 1.500 metres (2017)
8. Jordi Torrents (FC Barcelona) Subcampió d'Espanya Júnior outdoor en 1500 metres (2016)
9. Youssef Taoussi (FC Barcelona) Bronze al Campionat d’Espanya indoor en 1.500 metres (2015)
10. El Mehdi Aboujanah (FC Barcelona) Subcampió de Catalunya indoor en 800 metres (2017)
11. Ibrahim Ezzaiydouny (FC Barcelona) Campió de la Cursa dels Bombers (2017)
12. Carlos Sáez (Barcelona AC) Campió de Catalunya Juvenil outdoor en 800 metres (2016)
13. Pol Moya (AND CAVA) Campió de Catalunya indoor 800 metres (2017)
 
 
Sèrie femenina
1. Esther Guerrero (New Balance) Campiona d’Espanya indoor en 800 metres (2017)
2. Élian Périz (València Sports) Campiona Copa de la Reina indoor en 800 metres (2016)
3. Ingrid Pino (FC Barcelona) Campiona de Catalunya Promesa indoor en 1.500 metres (2017)
4. Laura Méndez (Playas Castellón) Bronze Copa de la Reina indoor en 3.000 metres (2017)
5. Montse Mas (FC Barcelona) Campiona Copa de la Reina indoor en 1.500 metres (2016)
6. Maria Teresa Urbina (FC Barcelona) Bronze Copa de la Reina indoor en 3.000 metres (2016)
7. Miriam Ortiz (AA Catalunya) Subcampiona de Catalunya a l’aire lliure en 5.000 metres (2015)
8. Lucia Rodríguez (Playas Castellón) Campiona d’Espanya Júnior indoor en 800 metres (2017)
9. Dayane Huerta (Club CAVA) Campiona de Catalunya indoor en 800 metres (2017)
10. Marina Guerrero (Avinent Manresa) Campiona de Catalunya indoor en 3000 metres obstacles (2016)
11. Paula Blasco (CA Igualada) Campiona d'Espanya de Cross (2017)
12. Maricarmen González (CA Laietània) Campiona de Catalunya outdoor en 800 metres (2017)

 

Envia a un amic Imprimeix