Utilitzem cookies de tercers per recollir informació sobre les seves visites i el seu ús de la nostra web. En cas de continuar navegant per aquesta web entendrem que accepta l'ús d'aquests dispositius. Més informació: Política de Cookies

Gran Premi Gaudí SPORT

El Gran Premi Gaudí SPORT són les sèries professionals de la Milla. Un any més es donaran cita els millors atletes del mig fons internacional que aplegaran un gran nombre de públic i serà retransmesa per Televisió de Catalunya (TV3).
 
La cursa transcorre pel mateix circuit que les milles populars, pels carrers que envolten el Temple de la Sagrada Família. Hi han participat els millors migfondistes de Catalunya, Espanya i del món com ara Marta Dominguez, Juan Carlos Higeuro, Edith Masai, William Tannuy, Belal Mansor, John Mayock, Natàlia Rodríguez o Solange Pereira.
 

Consulta les classificacions de les sèries professionals 2018:

Sèrie masculina 2018 - classificacions

1. Adel Mechaal (New Balance) - Guanyador Milla Sagrada Família (2017) amb rècord del circuit (4.03) i Finalista Mundial Londres (2018), Mundial indoor Birmingham (2018).
2. Abdelaziz Merzougui (Atletismo Bikila) - Guanyador Milla Sagrada Família (2014) i Campió d'Europa júnior de cross (2010).
3. Marc Alcalá (FC Barcelona) - Semifinalista Mundial indoor Birmingham (2018).
4. Thomas Spencer (GBR) - Finalista Campionat GBR indoor de 800 (2017) i Represented Great Britain junior - World Junior At. Championships (2016 Bydgoszcz).
5. Khalid Oughzif (AA Catalunya) - Subcampió de Catalunya indoor 1.500 (2017).
6. Artur Bossy (FC Barcelona) - Campió de Catalunya indoor de 3.000 (2017).
7. Llorenç Sales (FC Barcelona) - Campió de Catalunya de clubs de 800 en pista coberta (2018) i 4t al campionat d’España Absolut de PC de 3.000m (2018).
8. Youssef Taousi (FC Barcelona) - Finalista Campionat de Catalunya 1500 (2016).
9. Ibrahim Ezzaiydouny (FC Barcelona) - Subcampió d'Espanya de 3.000 obst (2017).
10. Carlos Saez (Barcelona At.) - Campió de Catalunya juvenil de 800 (2016).
11. Elías Rachidi (U Columenca) - Finalista Campionat de Catalunya i Campionat d'Espanya indoor sub-20 de 1.500 (2018).
12. Mohamed Zarhouni (FC Barcelona) - Finalista Campionat d'Espanya de fons en pista en 5.000 i 10.000 (2018).
13. Said Mechaal (Playas Castellón) - Finalista Campionat d'Espanya de camp a través (2018).
14. Abdelmounim El Joukh (Lleida UA) - 1r al Grup A Campionat de Catalunya de clubs a l’aire lliure de 1.500m (2018).
15. El Mehdi Aboujanah (FC Barcelona) - Subcampió de Catalunya clubs en 5.000m i 3.000m obstacles (2018)
16. Antonio López Segura (FC Barcelona) - Campió Catalunya clubs 800m i Campió Catalunya clubs sub-20 en 1.500m (2018) i Subcampió d’España sub-20 en pista coberta de 1.500m (2018).
 
 
 

Sèrie femenina 2018 - classificacions

1. Esther Guerrero (New Balance) - Guanyadora de la Milla Sagrada Família (2017) i Campiona d’Espanya indoor en 800 metres en pista coberta (2018).
2. Solange Pereira (València Sports) - Guanyadora de la Milla Sagrada Família (2016) i Campiona d'Espanya Milla (2018).
3. Montse Mas (FC Barcelona) - Campiona d'Espanya de 1.500 (2016).
4. Laura Méndez (Playas Castellón) - Finalista Campionat d'Espanya indoor de 1.500 (2018).
5. Lucia Rodríguez (Playas Castellón) - Campiona d'Espanya sub 23 indoor de 800 (2018) i Campiona d'Espanya junior de 1.500 (2017).
6. Beth Kidger (GBR) - Campiona de Gales indoor de 1.500 i Cross (2018) i Semi Finalist in the British Indoor Athletics Championships (2018).
7. Bárbara Ramón (AA Palamós) - Finalista Campionat de Catalunya de 5.000 (2017).
8. Irene Bonilla (FC Barcelona) - Guanyadora 800 del Campionat Catalunya de clubs (2018).
9. Miriam Ortiz (AA Catalunya) - Guanyadora del Campionat de Catalunya 10.000 (2018) i Finalista Campionat d'Espanya de 1.500 metres 2017.
10. Marina Guerrero (A Manresa) - Subcampiona de Catalunya de 1.500 en pista coberta (2018).
11. Dayane Huerta (Club CAVA) - Campiona de Catalunya indoor en 800 metres (2017).
 

 

 

GTranslate